Recep İvedik 3

OYUNCULAR

ŞAHAN GÖKBAKAR
ZEYNEP ÇAMCI
SEVİM YATLILAR
OKTAY DENER
ÖZCAN ALİŞER
MEHMET YUMURTACI
AYHAN IŞIK
BEKİR TOSUN
BURAK HAKTANIR
CİHAN ÇULFA
ERCAN YÖNETAR
ASLI NİŞANCI
MEHMET ÖNDER
ONUR VURAL
LEVENT CACEKLİ
AYDIN KARAMUSAOĞLU
UMUT DURAN
MURAT YAZICIOĞLU
BURAK ACER
BERNA TUNALI

YARDIMCI OYUNCULAR

ALP SİNANOĞLU
DİLEK GENÇ
VOLKAN CAL
RUHİYE TURNAGÖL
ŞÜKRİYE DEMİR
HASAN BARAN
ŞEYDA TERZİOĞLU
MURAT ÇETİNASLAN
DEMİR PARSCAN
CANDAN SÜSOY

ÖYKÜ

Babaannesinin ölümünden sonra Recep İvedik kendisini kötü hissetmekte ve son derece komik depresyon belirtileri göstermektedir. Her gece gördüğü bir kabus da sinirlerini iyice bozmuştur. Bu kabustan kurtulmaya çalışan Recep, mahallenin ev kadınlarından, en yakın dostu bakkal Salih’ten psikologlardan ve hatta cinci hocalardan medet umar ancak hiç birisi içindeki sıkıntıya çare bulamaz.


Bu depresyon sıkıntı hali hiç geçmeyecekmiş gibi görünürken bir anda hayatına uzaktan akrabası olan genç bir kız, Zeynep girer. Zeynep, İstanbul’da üniversiteye gitmekte ancak kalacak yer sıkıntısı çekmektedir ve bir gün Recep’in evinde yaşayacaktır. Recep ve Zeynep ilk başlarda pek iyi anlaşamasalar da günler geçtikçe birbilerine ısınırlar ve Zeynep de Recep’in iç sıkıntısını geçirmek için ona yardımcı olmaya, hayatına renk katmaya çalışır.


İkisi beraber Recep’in bugüne kadar yaşamında hiç yer vermediği spor ve sosoyal aktivitiler yapmaya başlarlar. Bu bağlamda sabah koşusu yaparlar, karate kursuna katılırlar, dans dersleri alırlar, paintball oynarlar, tiyatroya giderler, seramik , aşçılık kurslarına katılırlar vs. Hatta bir günlüğüne Zeynep’in okuduğu üniversite de öğrenci bile olur Recep. Bütün bu serüven boyunca Recep gittiği her yerin altını üstüne getirir ve seyirciyi kahkahaya boğacak durumlar yaşanır. Ancak bunların hiçbiri Recep’in derdine çare olamaz. Ta ki Zeynep hayatında hiç yaşamadığı bir şey yapıncaya kadar.